Yardım

Start & Stop özellikli araçlarda sistemin devreye girmesi için, akünün yeterli voltaj değerine sahip olması gerekmektedir. Eğer akünün voltajı düşük ise sistem devreye girmez. Bu durumda ya akü şarj edilmeli ya da araç bir miktar kullanılarak akünün şarj olması sağlanmalıdır. Start & Stop aküler araca takılırken voltaj değerinin en az 12,60 V olmasına dikkat edilmelidir.
Garanti süresi içerisinde, sorun yaşanırsa akü en yakın servis destek biriminde kontrol ettirilmelidir. İncelemeler sonucunda aküde üretim kaynaklı arıza olduğu tespit edilirse, garanti kapsamında yenisi ile değiştirilir. Kullanıcı kaynaklı bir arıza olduğu tespit edilirse (deşarj, uzun süre beklemeden kaynaklı sülfatlaşma, kırık vb.) akü garanti kapsamına girmemektedir.
Akünüzün garanti belgesinin kaybolması durumunda; akünüzün üretim tarihi 2 yıldan daha eski değil ise müşteri memnuniyeti kapsamında, dilekçe alınarak işlem yapılabilir. Bu gibi durumlarda garantiden değişim işlemi, akünün fabrikaya gelerek, akü inceleme departmanı tarafından kontrolü sonrasında onay alınarak yapılabilmektedir.
Akülerde etikette yer alan kapasite değeri, akülerden çekilebilen enerji miktarını belirtir. 72 Ah kapasiteli bir akü, 60 Ah aküden %20 kadar daha fazla enerji verir.
Aküleri şarj ederken uygulanması gereken yöntem, akü kapasitesinin 20’de 1’i (1/20) ile (örneğin 60Ah için 60/20=3A) 24 saat şarj edilmesidir. Standart sulu tip aküler için 15,6V, AGM ve Jel tipi aküler için 14,4V voltaj limiti uygulanmalıdır.
Akü montajı yapılırken önce pozitif kutup başı, sonra da negatif kutup başı bağlanmalıdır. Kutup başı bağlantılarının sıkı bir şekilde yapılması gerekir.

Güvenli Alışveriş
Hepsi Akü © Copyright 2019 Her Hakkı Saklıdır | Alimas Enerji Sistemleri
Toplu Alım ve Bayilik İçin Firmamızla İletişime Geçiniz
0312 33 4 5555
akü akü sipariş online akü

hepsi akü

akü hepsi

akü modelleri

akü çeşitleri

akü fiyatları
en ucuz akü